Ski areál Dolní Morava

Středisko Sněžník se nachází v obci Dolní Morava v Králickém Sněžníku v nadmořské výšce 650 až 1140 metrů.

Nabízí:

Sjezdovky: U Slona 1200 m

Modrá sjezdovka 600 m

Áčko 1200 m

Kamila 600 m

Béčko 1750 m

Spojovací lyžařská cesta 2500 m

Dále:

Běžecké tratě: cca 50 Km

Sáňkařská a bobová dráha

Lanové centrum (největší v ČR)

Powerfan (malý bungeejump z výšky 13 m)

Velká houpačka pro 2 lidi

Lezecká stěna

    Autor        Délka trasy: 7.5 km


 

Králický Sněžník (1424 m.n.m.)

Jedná se o  nejvyšší vrchol v okolí. Můžete se na něj vydat pěšky z Dolní Moravy,nebo ze Starého Města. Pokud se vydáte přes Dolní Moravu,po cestě je možné využít lanovku s kterou se dá vyjet jak nahoru,tak dolů.

Název Králický Sněžník naznačuje dvě skutečnosti, že toto třetí nejvyšší pohoří u nás leží nedaleko města Králíky. Na jeho vrcholu se dlouhou dobu drží sněhová pokrývka. Až 8 měsíců v roce. Území o rozloze 1 695 hektarů bylo vyhlášeno národní přírodní rezervací v roce 1990, později v rámci programu NATURA 2000 ptačí oblastí a část Králického Sněžníku byla označena rovněž za evropsky významnou lokalitu.Pramení zde i řeka Morava.

AaaVb

Poutní místo - Hora Matky Boží

Je dlouhou dobu cílem mnoha poutníků, kteří chtějí posílit svou víru hlubším setkáním s Bohem i Ježíšovou Matkou Marií. Bohoslužby na této mariánské hoře mají uvádět každého člověka k usebrání a obnově jeho života. Nachází se v Dolním Hedeči. Místo

nabízí krásné výhledy do okolí. Prohlídka areálu je možná i s průvodcem. Délka je 45min.                                                                                                                   

                                                                        Délka trasy : 8,5 km     

                                                             

Obec Podlesí

Vesnici tvoří malé náměstíčko s historickou radnicí a s malým přilehlým parčíkem s tryskající kašnou.Dále se na Podlesí nachází zrekonstruovaný památník obětem 1.sv.války,Morový Sloup,historický kostel Sv. Máří Magdalény s památným stromem u vchodu.Odtud lze také podle turistického značení podniknout výlet na Severomoravskou chatu s nádherným výhledem na Praděd.Na Podlesí se také nachází fotbalové hřiště ,kde se pravidelně hraje utkání okresní fotbalové 3.třídy mužů,spolu s turnaji.Jednoročně se zde odehrávají velmi oblíbené ˇˇMalomoravské slavnostiˇˇ


Severomoravská Chata,Svatá Trojice

Severomoravská chata-Bohatý program v kterémkoliv ročním období,sportovní využití pro celou rodinu (kryket,hřiště,paintball,po domluvě i čtyřkolky,koně atp.) Vzdálenost 3 Km od chaty,pouze se vydáte po cestě nahoru.

Svatá Trojice-Kamenná mariánská poutní kaple na úpatí vrchu Jeřábu. Původně dřevěná stavba byla postavena jako poděkování obyvatel Králik za záchranu před Prusy za Slezských válek. Nynější kaple byla vystavena v roce 1898. V okolí se nachází radioaktivní prameny. Nejznámější Rudolfův pramen.Značení od Severomoravské chaty.

                                                 

Hřiště

V okolí chaty se nachází dostatek sportovních hřišť, kde naleznete své sportovní vyžití.

a)Alienteam hřiště Malá Morava

Hřiště s umělým povrchem s florbalovými bránami,basketbalovými koši. Klíče k zapůjčení po předchozím zavolaní majiteli.

 

b) Hřiště na Vysokém Potoku u obchodu

Klasické hřiště se šedou antukou,vybavené,přes teplé období se zde 2x týdně schází cca 12 lidí na volejbal,možnost se zúčastnit po zavolání majiteli.V zimních období se hřiště upraví do zimní podoby za pomoci mantinelů,a ledu.

Pokud vás žádný z našich tipů nezaujal neváhejte a ihned  zavolejte a já se vám budu snažit poradit další tipy v okolí .